Deset důvodů proč realitní kancelář

Článek pro všechny ty, kteří nevědí zda je realitka to, co pomůže řešit jejich problémy s bydlením

 

Vážení klienti přátelé naší realitní kanceláře.

Velká řada z Vás prodávala svou nemovitost. Jistě jste si kladli otázku, co je vše potřeba k úspěšnému zobchodování Vaší nemovitosti a na mysl padla otázka, zdali se nebude lepší, při pomoci úspěšně nemovitost zobchodovat, obrátit na renomovanou realitní kancelář. Pakliže jste tak udělali myslím, že jste se vydali tím správným směrem. Pakliže jste váhali, neučinili tak a zkusili si svou nemovitost prodat sami, tak už víte jak složitý proces zatím vším stojí. Pro ty z Vás, kteří ještě dnes svou nemovitostí nabízí k prodeji a váhají, zdali se do obchodování s realitní kanceláří pustit, popíšu 10 níže důvodů, proč se právě na realitní kancelář obrátit.

 

Zde je krátce a jednoduše popsaných deset důvodů proč spolupracovat s námi:

 

1.       Bezplatný právní servis - prodat nemovitost  je vlastně obchod, jako každý jiný. Pokud ale majitel není zrovna právník v oboru obchodu s nemovitostmi , pak by měl počítat s tím, že by si měl takového právníka najmout - to stojí čas a peníze a právníci jak víme nejsou zrovna levní. Kancelář NEST reality Vám nabízí jak bezplatné odborné konzultace, tak  i právní servis, to znamená vypracování všech smluv a dalších právních úkonů vedoucí k úspěšnému dokončení obchodního případu . Solidní a prověřená právní kancelář  je součástí naší realitní společnosti.

 

2.       Dokumenty - při prodeji domu vyžaduje kupující, banka, právníci dokumenty k nemovitosti. Většinou jde o výpis z katastru nemovitostí,  snímek z pozemkové mapy, nabývací tiluly a spousty dalších dokumentů které prověřují jak původ nemovitosti, tak provázejí obchodní případ. Pro prodávající nemovitostí to znamená další výdaje, fronty, čekání. NEST reality vše vyřídí a zaplatí za Vás.

 

3.       Propagace – nemovitost s největší pravděpodobností neprodáte ihned poté, co jej začnete nabízet na levné inzerci. Nabídka nemovitostí je dnes velká a je třeba vědět, kde a jak nejlépe nemovitosti prezentovat. Dále musíte počítat s náklady do propagace, které dnes rozhodně nejsou zanedbatelné. Např. inzerce na nejnavštěvovanějším  realitním portálu Vás vyjde na 60 Korun denně a posunutí nabídky nahoru blíže k toplistu na 150 Korun denně. Dále je většina realitních serverů a časopisů zpřístupněna pouze pro realitní kanceláře. Nemovitosti v nabídce NEST reality jsou cíleně prezentovány ať už klientům, které evidujeme v databázi z řad poptávajících, tak dále ve všech významných realitních časopisech a serverech. Vše jak jinak, pouze na náš účet.

 

4.       Nabídka na poptávku  - každá správná realitní kancelář si pečlivě vede databázi zájemců o konkrétní typy nemovitostí. Tito zájemci mohou jeden inzerát podaný majitelem v záplavě ostatních inzerátů snadno přehlédnout. V NEST reality to funguje tak, že když makléř  z této kanceláře přijme do své nabídky novou nemovitost, tak přednostně kontaktuje své zájemce z databáze poptávek  a danou nemovitost jim přednostně nabídne. Jedná se tedy o cílenou propagaci, které samotný vlastník nikdy nemůže dosáhnout. Exportní studio Irest, jež NEST reality používají  je  navíc propojeno systémem poptávek mezi sebou a tak se okruh potencionálních zájemců značně rozšiřuje. Tato forma nabídky nemovitosti bývá dosti úspěšná, protože realitní makléři se všemi těmito zájemci mluvili a podrobně se vyptali na to, co přesně zájemce hledá. Tento způsob má nesrovnatelně větší efekt, než když se vlastník nemovitosti přímo pokouší telefonovat na inzeráty typu - hledám rodinný dům do 30 km od Prahy. Většinou jen utrácí peníze za telefon, ačkoli má pocit, že telefonuje přímému zájemci, většinou se však dovolá nějakému neserióznímu zprostředkovateli.

 

5.       Komunikace se zájemci - ke každému zákazníkovi se musí přistupovat individuálně s osobitým přístupem. Zájemci o nemovitost se musí prodávaná nemovitost nejen líbit, ale musí se v ní cítit dobře. Je třeba navodit tu správnou, příjemnou atmosféru. Někteří majitelé jsou komunikativní, někteří však spíše uzavření. Věřte, že realitní makléř Vám i v této situaci určitě pomůže. Máme proškolené makléře, některé s dlouholetou praxí v realitách, kteří se o zájemce rádi postarají s nasazením sobě vlastním a profesionálním přístupem, který zaručuje snadné a rychlé uzavření obchodu. Sami makléři se při náběru detailně seznámí s nemovitostí, aby zájemcům resp. možným kupujícím detailně popsali prodávanou nemovitost, řekli o ni všechny klady i zápory stejně jako o obchodu, který zájemce čeká obchodu. Při prohlídce předají zájemcům  potřebné podklady a dokumentaci k nemovitosti.

 

6.       Hypotéka - velmi často se stává, že dojde k dohodě mezi vlastníkem a zájemcem o prodeji nemovitosti, ale zájemce nedisponuje ihned potřebnou hotovostí a většinou si musí vyřídit nejdřív úvěr nebo prodat jinou nemovitost. Pokud si zájemce o nemovitosti vyřizuje vše sám, tak se doba pro získání finančních prostředků na koupi nemovitosti neúměrně prodlužuje. NEST reality mají ve svém týmu ochotnou finanční poradkyni, která vždy ráda pomůže zájemci k co nejrychlejšímu postupu k získání potřebných financí díky profesionálnímu přístupu s dlouholetými zkušenostmi - vyřízení hypotéky, prodej druhé nemovitosti, načasování jednotlivých kroků tak, aby na sebe vše správně navazovalo. Službu finančního poradce poskytujeme pro své klienty zdarma!

 

7.       Nečekané situace - zkušenosti jsou k nezaplacení a v obchodu s nemovitostmi to platí dvojnásob. Při prodeji nemovitosti na vlastní pěst může vlastníka zaskočit celá řada nečekaných problémů, které umí naše realitní kancelář řešit, ale hlavně jim umí i předejít. Věřte, že je řada případů, kdy vlastník přišel o dům nebo jinou nemovitost, peníze neviděl a nikdy neuvidí a přitom bylo možné této složité situaci předejít, tím že se poradil nebo svěřil celou transakci odborníků pohybující se v realitní činnosti. Tato hodně draze zaplacená zkušenost se Vám s realitní kanceláří NEST reality nepřihodí.

 

8.       Stanovení ceny - často se stává, že vlastník nemovitosti nemá reálnou představu o ceně, za kterou se dá nemovitost prodat. Zkouší hledat odpověď na realitním serveru a tím pádem v naprosté většině případů majitel značně nemovitost nadhodnocuje, ale jsou i případy, že požaduje cenu mnohem nižší tedy pododhadní. Náš realitní makléř Vám stanoví optimální cenu na základě finanční analýzy současného realitního trhu a skutečného realizovaného prodeje. Toto analýzou může dospět ke stanovení dvou ocenění nemovitosti . První nižší analýza znamená nemovitost“rychle prodat“ druhá, vyšší znamená "na prodej se nespěchá".  Dále se postaráme i o odhad Vámi prodávané nemovitosti a to jak odhad orientační, tak odhad pro daňové účely.

 

9.       Úschova kupní ceny - při prodeji nemovitosti je nejlepším způsobem jak uhradit kupní cenu složení finančních prostředků do realitní, notářské, bankovní či advokátní úschovy. Prodávající má při tomto způsobu úhrady jistotu, že peníze jsou k dispozici a nemusí se obávat nesplacení kupní ceny své nemovitosti.  Na druhou stranu má kupující jistotu, že finance budou převedeny na jeho účet v případě, pokud nemovitost bude na katastru nemovitostí převedena na kupujícího, bez jakýchkoli průtahů a složitého papírování. Makléři NEST reality Vám rádi pomohou vybrat tu pravou úschovu tak, aby obě smluvní strany byly spokojeny.

 

  1. Desátý důvod je jednoznačný! Všechny výše uvedené důvody, proč právě NEST reality, nejsou z naší strany jen pouhé sliby, ale skutečnost, kterou pro Vás chceme dělat. Náš cíl je shodný, jak s cílem prodávajícího, tak s cílem kupujícího. Chceme uskutečnit prodej Vaší nemovitosti za podmínek vyhovujícím  oběma zúčastněným stranám, s co nejmenší časovou zátěží a vše provázejícím stresem. Svěřte se do rukou profesionálů. Věříme, že realitní kancelář NEST reality bude pro Vás tou pravou a šťastnou rukou v cestě realitním světem při prodeji Vaší nemovitosti.

 

Příště si povíme něco o tom, co uzavření takového realitního případu tedy prodeje nemovitosti  znamená v praxi.

 

Vaše dotazy je připraven zodpovědět a úspěšný den Vám všem přeje

 

Martin Ponikelský   603 996 999,  email: martin.ponikelsky@nestreality.cz

 

 

 

 

NEST
Najdi domov

Zadejte město nebo ulici:

koupě bytu na investici

Koupit byt a pak ho pronajímat. Je to výhodná investice? Vyplatí se? Záleží na tom, jaká investice, kde a v jakém stavu.

Práce makléře realitní kanceláře NEST reality při prodeji nemovitosti

Prodat nemovitost není vůbec jednoduchá věc. Martin Ponikelský Vám přiblíží, jak vypadá prodej nemovitosti v NEST reality

Deset důvodů proč realitní kancelář

Článek pro všechny ty, kteří nevědí zda je realitka to, co pomůže řešit jejich problémy s bydlením
kancelar@nestreality.cz 603 996 999